Náš trenér

Náš a váš trenér Emil Kocvelda
Trenér Emil Kocvelda

V PlanetěBox nás trénuje Emil Kocvelda, který se boxu věnuje deset let. Je odchovancem Boxclubu Žižkov Stanislava Tišera, československého reprezentanta, aktuálně boxuje za Kutil Gym Ládi Kutila.

Emilio je držitelem licence III. třídy v boxu a II. třídy ve fitness. Zkušenosti má v trénovaní mladých závodníků i vedení tréninků kondičního boxu pro veřejnost.

Výjimečný talent, přátelský přístup, originální tréninky, zkušenosti závodníka, umění trénovat, respekt, férový přístup, nadšení a velké srdce. Zaručujeme, že Emilovy tréninky vás dostanou. Nejen fyzicky.

Jaké má Emil zkušenosti s boxem?

  • Mistr ČR v boxu pro rok 2012
  • 5násobný účastník Mistrovství ČR v boxu
  • Samson České Budějovice – extraliga, 3 sezóny
  • DTJ Prostějov – extraliga, 1 sezóna
  • BC Ondřeje Stacha Plzeň – 1. liga, 2 sezóny
  • 3násobný vítěz Poháru města Žižkova
  • Účastník evropské interligy
  • Účastník mezinárodních zápasů

Rozhovor s Emilem na Boxevents

Seznámili jsme se v roce 2008, když jsem ho vezl do Prahy po MČR v Děšenicích. Prohrál tehdy v prvním kole. Další roky jsem vnímal, že z boxu neodešel, ale ani v něm nezářil. Letos jsem ho našel na soupisce silného extraligového DTJ Prostějov a zároveň v 1. lize za Kladno. Domluvili jsme si rozhovor a ten den večer na Olšance porazil Karla Nečesánka, což se u nás podařilo málokomu. Žižkovský boxer Emil Kocvelda (28).

V kolika letech jsi s boxem začal a u koho?
S boxem jsem začal až v dost pozdním věku. V 21 letech, kdy jsem se přestěhoval do Prahy a přemýšlel, jakému sportu se věnovat. Do té doby jsem hrál závodně fotbal a hodně posiloval. Náhodou jsem v televizi viděl pořad o trenéru Tišerovi a jeho škole boxu na Žižkově. A protože mě bojové sporty vždy přitahovaly, rozhodl jsem se, že ho navštívím. Box mě chytl od prvního tréninku. A to nejen kvůli samotnému sportu, ale také kvůli lidem a atmosféře v tomto klubu.

Kde nyní boxuješ? 
Po 8 letech jsem se rozhodl jít dál, opustit Boxclub Žižkov a přejít do Kutil Gymu, který zajišťuje ideální podmínky pro závodníky. S fyzickou přípravou mi pomáhá Mgr. Petr Horn z CKS Žižkov.

Kolik máš zápasů? Zmínil bys nějaké úspěchy? 
Jak už jsem řekl, s boxem jsem začal až dost pozdě, zápasů mám jen 55, z toho 36 vyhraných. Času je samozřejmě méně i díky pracovnímu vytížení. Za největší úspěch považuji probojování se do extraligy a tři účasti na MČR. Zmínil bych i pět účastí na Poháru města Žižkova, všechny skončily výhrou.

Emilio

Vítězný zápas na Poháru města Žižkova

(4. října 2012, 7. ročník, 3. kolo, Emil v modrém, Karel Nečesánek, mistr ČR z roku 2010, v červeném)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>